Nowy numer 2/2021 Archiwum

Europa, Polska, chrześcijaństwo

Wkrótce w Kamieniu Śląskim rozpocznie się XXIV Seminarium Śląskie. Gościem spotkania specjalnego będzie abp Alfons Nossol.

Tegoroczne Seminarium Śląskie, organizowane już po raz 24. w Kamieniu Śląskim przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundację K. Adenauera, Centralną Bibliotekę im. Josepha von Eichendorffa, Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Opolskiego, odbędzie się od wtorku do czwartku przyszłego tygodnia (22-24 października).

Tematem przewodnim paneli dyskusyjnych z udziałem znanych naukowców i publicystów będzie "Powrót do Europy – 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej".

Tradycją Seminarium są spotkania wieczorne, które przebiegają w  atmosferze swobodnej dyskusji. Tym razem w rozmowie, którą poprowadzi ks. Kazimierz Sowa, uczestniczyć będzie abp Alfons Nossol i prof. Katarzyna Pisarska - dyrektor Europejskiej Akademii Dyplomacji. Tematem rozmowy będą chrześcijańskie korzenie Europy (wtorek, 22 października, godz. 18.30, zamek w Kamieniu Śląskim).

Szczegółowy program XXIV Seminarium Śląskiego do pobrania poniżej.

Formularz zgłoszenia udziału  - TUTAJ

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama