Nowy numer 2/2021 Archiwum

W Nysie zabrzmi muzyka baroku indiańskiego

W sobotni wieczór w kościele parafialnym oo. werbistów wystąpi chór i orkiestra Palmarito & Urubicha z Boliwii.

Artyści - kilkudziesięcioosobowa grupa boliwijskich Indian pod dyr. o. prof. Piotra Nawrota SVD - zaprezentują muzykę powstałą w byłych redukcjach jezuickich w XVII-XVIII w., a także pracę misjonarzy działających w Ameryce Południowej, własnoręcznie wykonane przez Indian instrumenty muzyczne, elementy dekoracyjne stanowiące wyposażenie świątyń, maski obrzędowe, ubiory i tkaniny oraz zdjęcia, publikacje i wydawnictwa muzyczne.

Oto mała próbka ich twórczości:

Palmarito & Urubichá
werbisci

 

Chór i orkiestra gości w Polsce w ramach Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. Artyści uświetnili dziś m.in. Eucharystię sprawowaną przez papieża. W Polsce będą od 21 do 27 października. Wystąpią m.in. w Warszawie (i podwarszawskich Michałowicach), Jastrzębiu-Zdroju i Nysie.

W Nysie koncert rozpocznie się po Mszy św. o 18.00 w najbliższą sobotę w kościele Matki Bożej Bolesnej (przy ul. Rodziewiczówny 3).

Sam o. Piotr Nawrot, werbista pochodzący z Poznania, profesor historii misji i muzyki kościelnej Wydziału Teologicznego UAM oraz profesor chorału gregoriańskiego i klasy organów w Konserwatorium Muzycznym w La Paz w Boliwii, opowie też o swojej pracy nad rekonstrukcją oraz popularyzacją tzw. muzyki baroku misyjnego, pochodzącej z dawnych redukcji jezuickich, na terenie współczesnej Boliwii i gromadzeniem, zachowaniem oraz rozpowszechnianiem muzyki misyjnej Indian Chiquito i Moxo.

W Nysie zabrzmi muzyka baroku indiańskiego   www.werbisci.pl

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama