Nowy numer 44/2020 Archiwum

Marsze i bale Wszystkich Świętych

Przebierz się za swojego patrona albo ulubionego świętego i weź w czwartek udział w marszu - zachęcają organizatorzy.

Parafia Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu zaprasza, tak jak w poprzednich latach, na Marsz Wszystkich Świętych, który odbędzie się w czwartek 31 października. Marsz rozpocznie się od Mszy św. sprawowanej w kościele "na Górce" o godz. 18. Po Mszy św. wyruszy pochód świętych ulicami Opola.

Także w Kędzierzynie-Koźlu, w czwartek 31 października w kościele Ducha Świętego o godz. 18 będzie Msza św., po której w atmosferze radosnej modlitwy i śpiewów z relikwiami świętych wyruszy orszak Wszystkich Świętych. Uczestnicy przejdą do parafii św. Mikołaja, gdzie odbędzie się nabożeństwo uwielbienia Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i ucałowanie relikwii. Organizatorzy serdecznie zapraszają w szczególności młodzież i dzieci do udziału i przebrania się np. za swojego patrona.

Przy niektórych przedszkolach, szkołach bądź parafiach będą odbywać się bale, które mają być chrześcijańską alternatywą dla Halloween. Tak będzie np. w Borkach Wielkich (o 17.30 rozpoczęcie, 18.00 Różaniec, przemarsz i dalsze świętowanie), w Zdzieszowicach (o 18.00 - bal) czy w Kluczborku (w środę w PSP nr 2 bezpłatna dyskoteka - VI Bal Świętych i Aniołów, a w czwartek o 17.30 w parafii MBWW Różaniec, a po nim orszak).

A stroje? Mogą być specjalnie na tę okazję szyte, skompletowane z domowej garderoby albo symboliczne, z charakterystycznymi dla danej postaci atrybutami. Ważne, żeby była radość, modlitwa i dobra zabawa!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama