Nowy numer 2/2021 Archiwum

Podziel się ciepłem. Światowy Dzień Ubogich

W Opolu dzień poświęcony ubogim i potrzebującym zorganizowany zostanie po raz drugi.

Ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich w tym roku będzie obchodzony po raz trzeci - w niedzielę 17 listopada. W Opolu obchody odbędą się po raz drugi i, tak jak rok temu, rozpoczną się Mszą św. w katedrze (godz. 12). Potem (o godz. 13.30) na opolskim rynku będzie miało miejsce spotkanie przy wspólnym stole, do którego zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta.

- Tak, jak w ubiegłym roku, podamy m.in. grochówkę, którą od rana wojsko będzie gotować w kuchni polowej. Ponieważ będą to wielkie ilości zupy, potrzebni są ochotnicy do krojenia warzyw. Kroić będziemy w sobotę od godz. 11.30 w jadalni przy klasztorze franciszkanów (wejście od ul. Minorytów). Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą się włączyć w przygotowanie Światowego Dnia Ubogich – mówi s. Aldona Skrzypiec SSpS, jałmużnik biskupa opolskiego.

W trakcie wspólnego posiłku wystąpią zespoły muzyczne działające w ramach MOPR w Opolu oraz orkiestra dęta z Opola-Szczepanowic.

Tegoroczny opolski Dzień Ubogich  ma hasło "Podziel się ciepłem". W jego trakcie będzie można przekazać nowe śpiwory i kurtki (zwłaszcza męskie) dla osób potrzebujących.

Już w piątek 15 listopada o godz. 19.30  w kościele św. Aleksego w Opolu po raz kolejny odbędzie się "Modlitwa za ubogich", podczas której będą "wypominki" za zmarłych bezdomnych i zmarłych z ich rodzin.

Podziel się ciepłem. Światowy Dzień Ubogich

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama