Nowy numer 45/2019 Archiwum

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości

W programie Msza św. w katedrze, uroczystość pod pomnikiem, piknik wojskowy, inscenizacja, odsłonięcie rzeźbiarskiej makiety średniowiecznego Opola.

Do wspólnego świętowania 101.rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę zapraszają Wojewoda Opolski, Prezydent Opola, 10.  Brygada Logistyczna oraz Instytut Śląski w Opolu.

Obchody rozpoczną się w niedzielę. O 11.00 na terenie koszar 10. Brygady Logistycznej odbędzie się Piknik Niepodległościowy, który zakończy się capstrzykiem o 17.30. W programie m.in.: występy muzyczne i taneczne, wspólne śpiewanie, pokazy pojazdów wojskowych, umundurowania, nauka strzelania i udzielania pierwszej pomocy, poczęstunek wojskową grochówką.

Natomiast o 15.00 przed opolskim ratuszem zaprezentowana zostanie inscenizacja pn. "Powstania Śląskie – niepokój i gniew".

Główne uroczystości odbędą się  w poniedziałek. Rozpoczną się o 10.00 odsłonięciem artystycznej makiety Ostrówka – średniowiecznej makiety Opola (przy Stawie Zamkowym, ul. Piastowska). O 10.30 w opolskiej katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Potem – przemarsz uczestników pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego (pl. Wolności). Tam o 12.00 rozpocznie się część oficjalna uroczystości, a w programie m.in. Apel Pamięci, salwa honorowa oraz defilada pododdziałów.

Na pl. Wolności będzie można również zatańczyć w uroczystym polonezie, który poprowadzą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia im. Ireny Sendlerowej i  Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama