Nowy numer 04/2020 Archiwum

Adwentowe menu: roraty i nieszpory

Propozycje dla zabieganych i dla tych, którzy chcą duchowo wejść głębiej w czas Adwentu.

To propozycja głównie dla mieszkańców Opola - w poniedziałki i czwartki Adwentu o godz. 20 w opolskim kościele św. Sebastiana będą odprawiane "Roraty dla zabieganych". Przewodniczyć im będą: ks. Krzysztof Soczyński oraz ks. Mateusz Dąbrowski.

Dodatkową propozycją duszpasterską dla opolan na czas oczekiwania na Boże Narodzenie są nieszpory adwentowe "z dodatkami", czyli atrakcjami muzycznymi. Pierwsze z nich odprawione będą już w najbliższą sobotę (30 listopada) o godz. 17.30 w katedrze. W ich trakcie będą błogosławione wieńce adwentowe, a przed nieszporami będzie można przez kwadrans posłuchać muzycznego wprowadzenia w Adwent.

Trzy następne nabożeństwa nieszporów będą już w kościele św. Sebastiana w kolejne środy - 4,11 i 18 grudnia. Zawsze o godz. 20. 4 grudnia po nieszporach będzie kwadrans muzyki organowej, 11 grudnia - po nieszporach, w czasie których błogosławione będą opłatki wigilijne - kwadrans muzyki gregoriańskiej, a 18 grudnia (nieszpory z błogosławieństwem figurek Dzieciątka Jezus) - kwadrans muzyki kameralnej.

Adwentowe menu: roraty i nieszpory

« 1 »
TAGI:
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama