Nowy numer 48/2020 Archiwum

Pójdźmy wszyscy do Opolskiego Betlejem

Szczepanowicka parafia zaprasza w 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia na 21. Opolskie Kolędowanie i inne spotkania przy szopce.

Na placu plebanijnym przy kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach po raz 21. zbudowana została rozległa szopka bożonarodzeniowa od lat nazywana Opolskim Betlejem. W tym roku nie znajdziemy w niej żywych zwierząt, ale sceny związane z narodzeniem Pana Jezusa, składające się z kilkudziesięciu figur naturalnej wielkości. Twórcy zadbali o wymowną szatę graficzną oraz oświetlenie.

Szopkę można odwiedzać od 24 grudnia do 6 stycznia włącznie.

W czwartek 26 grudnia, w 2. dzień świąt Bożego Narodzenia odbędzie się tradycyjne Opolskie Kolędowanie, któremu przewodniczyć będzie biskup opolski. Podczas kolędy „Cicha noc” zapłonie około 3 tysięcy zimnych ogni.

Rozpoczęcie kolędowania o 15.30. Samochody będzie można parkować na sąsiadującym z kościołem parkingu kampusu Politechniki Opolskiej.

Ale to nie koniec spotkań w szczepanowickim Betlejem. Już w niedzielę Świętej Rodziny, 29 grudnia w kościele o 16.00 rozpocznie się bożonarodzeniowe spotkanie członków Bractwa św. Józefa i ich rodzin. Najpierw Msza św. w kościele parafialnym, a po niej wspólne kolędowanie przy szopce.

Z kolei w niedzielę 5 stycznia o 16.00 w kościele parafialnym rozpocznie się Eucharystia w intencji ludzi sportu Opolszczyzny. Jak podkreśla ks. prałat Zygmunt Lubieniecki, szczególnie w 60. rocznicę zdobycia Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej przez ówczesny LKS Orzeł Szczepanowice. Po Mszy św. zaplanowano przy szopce opłatek ludzi sportu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama