Nowy numer 04/2020 Archiwum

Życzliwymi bądźmy. Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan w diecezji opolskiej

Podajemy plan nabożeństw i spotkań w ramach Tygodnia Ekumenicznego w naszej diecezji [AKTUALIZACJA].

Tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan będzie odbywał się pod hasłem "Życzliwymi bądźmy", zaczerpniętym z Dziejów Apostolskich (Dz 28,2). W czasie ośmiu dni modlitw (od 18 do 25 stycznia) rozważany będzie tekst z Dziejów Apostolskich (27,18-28,10) o podróży św. Pawła do Rzymu, burzy na morzu, rozbiciu okrętu i wylądowaniu rozbitków na Malcie. Właśnie chrześcijanie  z Malty i Gozo przygotowali materiały do tegorocznych ekumenicznych modlitw.

W diecezji opolskiej pierwsze wydarzenia związane z Tygodniem Ekumenicznym odbyły się już wczoraj – ekumenicznie kolędowano w Staniszczach Wielkich i w Kluczborku.

Inauguracja Tygodnia odbędzie się w sobotę 18 stycznia w katedrze opolskiej. Mszy św. o godz. 18.30 będzie przewodniczył biskup opolski Andrzej Czaja, a słowa pozdrowienia do zebranych skieruje ks. Wojciech Pracki, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Opolu.

Całość planu podajemy na następnej stronie.

« 1 2 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama