GN 08/2020 Archiwum

Święty od chorób i miłości

Choć od jego śmierci minęło prawie osiemnaście stuleci, jest dziś bardzo potrzebny. By wyjednać sobie jego przychylność, nie trzeba jechać do Włoch. Znacznie bliżej jest do Łącznika.

Czci się go jako patrona ludzi chorych, szczególnie na epilepsję i choroby nerwowe. Jest też opiekunem zakochanych, narzeczonych, małżeństw, zwłaszcza starających się o potomstwo, i rodzin, ale także osób darzących się przyjaźnią. Żyjący w III w. n.e. św. Walenty był biskupem Terni k. Rzymu. Jak mówią przekazy, wbrew edyktowi cesarza Klaudiusza II Gota, zakazującemu legionistom zawierania małżeństw, udzielał młodym zakochanym parom ślubu, za co skazano go na śmierć i stracono.

Dostępne jest 5% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama