GN 13/2020 Archiwum

Zmarł ks. Manfred Kokott

Dzisiaj nad ranem zmarł ks. Manfred Kokott, emerytowany proboszcz parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek.

Dzisiaj nad ranem, 19 lutego, w osiemdziesiątym roku życia, zmarł ks. Manfred Kokott.

Urodził się 5 maja 1940 roku w Bytomiu-Karbiu. Święcenia kapłańskie przyjął 12 czerwca 1967 r.z rąk bp Franciszka Jopa w kościele pw. Trójcy Świętej w Bytomiu.

Był wikariuszem w parafiach w Zabrzu –Mikulczycach (1967-69), Opolu-Półwsi (1969-1973) i Toszku (1973-78).

W 1978 r. został mianowany najpierw wikariuszem-ekonomem (maj-sierpień), a następnie proboszczem w parafii Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej, gdzie był duszpasterzem przez 6 lat. W 1984 r. został najpierw administratorem (lipiec-październik) parafii św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu, którą przejmował od dotychczasowych duszpasterzy – misjonarzy oblatów MN , a potem został proboszczem tej najstarszej parafii w Kędzierzynie. Był tam duszpasterzem przez 28 lat. W latach 2000-2010 był wicedziekanem dekanatu kędzierzyńskiego. W roku 2004 otrzymał tytuł dziekana honorowego.

W sierpniu 2012 roku ze względów zdrowotnych przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Domu Księży Emerytów w Opolu.

Uroczystości żałobne odbędą się w Kędzierzynie-Koźlu. Eksportacja  w niedzielę 23 lutego o godz. 17 w kościele pw. św. Mikołaja w Kędzierzynie-Koźlu. Pogrzeb również w kościele św. Mikołaja – w poniedziałek 24 lutego o godz. 11.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama