GN 13/2020 Archiwum

Na Górze św. Anny nie odbędzie się Ładowarka

Ze względów bezpieczeństwa Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza do przeżycia Ładowarki w parafiach.

Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, napisał w komunikacie: "Nie chcemy więc aby Ładowarka stała się miejscem potencjalnego rozprzestrzeniania się koronawirusa w różne zakątki diecezji".

"Coraz więcej publicznych instytucji, a nawet prywatne firmy, podejmują różne środki ostrożności, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzenienia się koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19. Dotyczy to również imprez masowych i innych okoliczności, gdzie w jednym miejscu zbiera się wielu ludzi. Tymczasem przed nami Ładowarka - wydarzenie, na które z całej diecezji opolskiej ma zjechać się około 400 osób. Musieliśmy więc poważnie zastanowić się nad tym, czy organizacja Ładowarki w obecnej sytuacji jest uzasadniona i odpowiedzialna. Niestety, mimo że jest ona dla nas i dla wielu z was pięknym i wartościowym spotkaniem, podjęliśmy decyzję, by ze względów bezpieczeństwa odwołać Ładowarkę" - czytamy w komunikacie.

Ładowarka, czyli spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, miała odbyć się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny od 13 do 15 marca.

"Zachęcamy, żebyście w piątek spotkali się we wspólnotach i parafiach w mniejszych grupach - zwłaszcza w grupach, w których mieliście przyjechać na Ładowarkę. Proponujemy, abyście przeżyli wtedy wspólnie nabożeństwo przygotowane przez Ławkę specjalnie na Ładowarkę. Materiały do nabożeństwa roześlemy do  duszpasterzy. Niech to będzie znak, że chociaż na odległość, to jednak jesteśmy w tym czasie razem przed Panem Jezusem" - apeluje ks. Łukasz Knieć.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama