Nowy numer 43/2020 Archiwum

Potrzebna solidarność

Inicjatywy na czas epidemii. Pomogą starszym i potrzebującym w zakupach.

Rada Stała KEP informując wczoraj (12 marca) o dyspensach dotyczących niedzielnej Eucharystii zaapelowała także o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi np. przez pomoc w zakupach.

Na terenie województwa opolskiego uruchomiono dwie tego typu akcje o charakterze zorganizowanym.

Od wczoraj oficjalnie (anonsowano to już wcześniej) biuro „Ekipy Szymona” w Opolu zamieniło się w centrum pomocy. „Ekipa Szymona” (czyli wolontariusze kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni) dysponuje bazą osób chętnych do robienia zakupów spożywczych i farmakologicznych osobom starszym, niepełnosprawnym, przewlekle chorym. Wystarczy zgłosić taką potrzebę telefonicznie pod nr 500 674 251. Wolontariusze będą mieli oznaczenie „Ekipy”, nie będą robili zakupów ponad 100 złotych (chyba, że lekarstwa będą kosztowały więcej), nie będą wchodzić do mieszkań.

Również wczoraj wiceminister MON , opolski poseł Marcin Ociepa ogłosił akcję swojego biura poselskiego pt. „Pomagam- potrzebuję pomocy. Koronawirus”. Osoby po 65. roku życia z Opola i okolic mogą zgłaszać swoją potrzebę pomocy w zakupie lekarstw i produktów spożywczych pod nr. tel. 724 405 268 i 734 804 001 lub email: biuro@marcinociepa.pl . Akcja rozpocznie się 16 marca i potrwa do odwołania.

Poseł M. Ociepa zaprasza do współpracy organizacje harcerskie, Ochotnicze Straże Pożarne, centra wolontariatu, lokalne organizacje pozarządowe.

Chętnie do tej listy dopiszemy następne inicjatywy.

Potrzebna solidarność

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama