GN 13/2020 Archiwum

W Bogu nasza nadzieja

Biskup opolski Andrzej Czaja rozszerzył dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św. na wszystkich wiernych przebywających w diecezji opolskiej na 3 kolejne niedziele Wielkiego Postu.

Dzisiejsza (14 marca) decyzja bp Andrzeja Czai podyktowana jest wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Przez kolejne trzy niedziele Wielkiego Postu - 15, 22 i 29 marca - wszyscy wierni przebywający w diecezji opolskiej zostali dyspensowani od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.

Bp Andrzej Czaja w opublikowanym „Słowie…” prosi o budzenie w sobie zaufania do Bożej Opatrzności, o upraszanie łaski ocalenia i miłosierdzia Bożego oraz o modlitwę za chorujących, zmarłych, ich rodziny oraz służby medyczne i sanitarne.

Biskup opolski zwraca się także do kapłanów : "Jednak nie może nas zabraknąć przy ołtarzu i w konfesjonałach, aby płynęły zdroje życiodajnej łaski".

Całość słowa bp Andrzeja Czai "W Bogu nasza nadzieja" - w załączonym poniżej skanie.

W Bogu nasza nadzieja

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama