Nowy numer 2/2021 Archiwum

Liturgie stacyjne - tym razem nie idź

Spotkania związane z Liturgiami stacyjnymi są odwołane. Msze św. się odbędą, ale z ograniczeniami, więc odradzamy udział w nich.

Jeszcze przed rozprzestrzenieniem się w Europie epidemii koronawirusa zaplanowano sprawowanie w czasie Wielkiego Postu, w różnych miejscach Opola i okolicznych parafii, codziennie w innym miejscu, tzw. liturgii stacyjnych.

Z uwagi na podjęte kilka dni temu decyzje, związane z pandemią wirusa SARS-CoV-2 wydarzenia kulturalne zaplanowane jako część środowych liturgii stacyjnych oczywiście zostały odwołane.

- Niektóre kaplice wewnętrzne też zostały zamknięte i w tych miejscach liturgie nie odbędą się. Tam, gdzie to możliwe, Msze św. zostaną odprawione, jednak będą one traktowane jako zwykłe Msze parafialne - tłumaczy ks. Maciej Skóra z opolskiej kurii diecezjalnej. - To, czy będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu, Spowiedź pozostawiamy decyzji poszczególnych kapłanów, jednak cały czas obowiązuje ograniczenie liczby wiernych, którzy równocześnie mogą przebywać w kościele, do 50 osób. W tej sytuacji odradzamy jeżdżenie do tych miejsc, by wziąć udział w liturgii stacyjnej - podkreśla.

Zgodnie z komunikatem biskupa opolskiego pierwszeństwo w udziale w danej Mszy św. mają osoby związane z jej intencją. Zaleca on raczej pozostanie w domu, zwłaszcza osoby starsze, dzieci, by jak najbardziej ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama