Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ruszyła zbiórka na charytatywne szycie maseczek

- Zbieramy środki na zakup materiałów na maseczki - informuje Magdalena Bazan, inicjatorka akcji, w którą włączają się krawcowe z całego regionu.

Dotąd do akcji "Opolskie krawcowe szyją dla służby zdrowia" mogły włączyć się osoby, które mają maszyny do szycia i szyją. Teraz pomóc może każdy.

- Dzięki uprzejmości mBank mamy prowadzony darmowy rachunek, na którym zbieramy środki na zakup materiałów na maseczki. Firmy często w dobrej wierze sprzedają te materiały po kosztach, ale nie mogą ich oddawać całkiem za darmo, bo też muszą mieć na wypłaty dla ludzi - informuje Magdalena Bazaz z Kursy Kroju i Szycia, która zainicjowała społeczną akcję szycia ochronnych maseczek dla służby zdrowia. Na razie wspierane będą szpitale w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.

Zrzutka prowadzona jest na stronie: https://zrzutka.pl/5c74dj

Ruszyła zbiórka na charytatywne szycie maseczek   Ruszyła charytatywna produkcja maseczek z włókniny. Magdalena Bazan

- Założymy wątek „rozliczenie”, w którym będziemy wrzucać wyceny, faktury, by wszystko było przejrzyste. Obecnie zgłaszają się do nas placówki, które mają zapotrzeboanie na maseczki. My szukamy dostawców, zamawiamy materiały i staramy się zapewnić uszycie maseczek lub fartuchów poprzez rozwiezienie materiałów do lokalnej społeczności. Nasza praca jest charytatywna. Jeśli zostaną wolne środki ze zrzutki, to deklarujemy, że przekażemy je na fundację WOŚP, która ma najbardziej aktualne informacje o potrzebach służby zdrowia - podkreśla M. Bazan.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama