GN 13/2020 Archiwum

Ruszyła zbiórka na charytatywne szycie maseczek

- Zbieramy środki na zakup materiałów na maseczki - informuje Magdalena Bazan, inicjatorka akcji, w którą włączają się krawcowe z całego regionu.

Dotąd do akcji "Opolskie krawcowe szyją dla służby zdrowia" mogły włączyć się osoby, które mają maszyny do szycia i szyją. Teraz pomóc może każdy.

- Dzięki uprzejmości mBank mamy prowadzony darmowy rachunek, na którym zbieramy środki na zakup materiałów na maseczki. Firmy często w dobrej wierze sprzedają te materiały po kosztach, ale nie mogą ich oddawać całkiem za darmo, bo też muszą mieć na wypłaty dla ludzi - informuje Magdalena Bazaz z Kursy Kroju i Szycia, która zainicjowała społeczną akcję szycia ochronnych maseczek dla służby zdrowia. Na razie wspierane będą szpitale w Opolu i Kędzierzynie-Koźlu.

Zrzutka prowadzona jest na stronie: https://zrzutka.pl/5c74dj

Ruszyła zbiórka na charytatywne szycie maseczek   Ruszyła charytatywna produkcja maseczek z włókniny. Magdalena Bazan

- Założymy wątek „rozliczenie”, w którym będziemy wrzucać wyceny, faktury, by wszystko było przejrzyste. Obecnie zgłaszają się do nas placówki, które mają zapotrzeboanie na maseczki. My szukamy dostawców, zamawiamy materiały i staramy się zapewnić uszycie maseczek lub fartuchów poprzez rozwiezienie materiałów do lokalnej społeczności. Nasza praca jest charytatywna. Jeśli zostaną wolne środki ze zrzutki, to deklarujemy, że przekażemy je na fundację WOŚP, która ma najbardziej aktualne informacje o potrzebach służby zdrowia - podkreśla M. Bazan.

 

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama