Nowy numer 2/2021 Archiwum

Niedziela w domu

Ks. Mateusz Buczma przygotował drugi odcinek poradnika dla rodziców. Podpowiada, jak przeżyć z dziećmi liturgię domową w IV niedzielę Wielkiego Postu.

Przed tygodniem ks. Mateusz Buczma, diecezjalny koordynator ruchów i wspólnot, przygotował film pt. "Niedziela w domu". Duszpasterz przekonuje w nim, że chociaż w obecnych okolicznościach można niedzielę przeżywać ze smutkiem i poczuciem, że czegoś nam brakuje, to można też - będąc rodzicem - zobaczyć, że jest w tej niedzieli pewna szansa. Jaka?

- Możesz przeżyć w swoim domu liturgię domową - podpowiada ks. M. Buczma. Zachęca do tego, by odświętnie się ubrać, by w rodzinnym gronie wspólnie przeczytać czytania z dnia. - Słowo ma moc i ich odczytanie razem może być czymś budującym i potrzebnym. Zapraszam was do tego, żebyście wy, jako rodzice, po przeczytaniu Ewangelii moderowali rozmowę z dzieciakami. A potem, żeby to sprowokowało was do wspólnej modlitwy - zachęca duszpasterz.

W pierwszym odcinku poradnika, sięgając do treści czytań z liturgii słowa III niedzieli Wielkiego Postu, wskazał konkretne wątki, które rodzice mogli podjąć w rozmowie z dziećmi, m.in. o pragnieniach. Zapowiedział też, że przed IV niedzielą Wielkiego Postu przygotuje kolejne nagranie z podpowiedziami dla rodziców. Dziś trafiło do sieci:

Druga niedziela w domu. Poradnik dla rodziców.
Mateuszowe

- Genialny jest w tej liturgii słowa temat patrzenia i widzenia. Możemy porozmawiać z dzieciakami, co widzimy, a czego nie widzimy? Ile można zobaczyć oczami, a ile trzeba zobaczyć sercem? Co to znaczy widzieć sercem? - podpowiada ks. Mateusz Buczma. Zachęca do rozmowy o intencjach i motywacjach tego, co robimy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama