Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp o. Antoni Reimann OFM zarażony koronawirusem

[AKTUALIZACJA 5 KWIETNIA]. "BÓG DAŁ MI POZNAĆ: NIE BÓJ SIĘ...". Wiadomość dźwiękowa od pochodzącego z Kadłuba Turawskiego franciszkanina, biskupa Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii, chorującego na COVID-19.

Informację o chorobie bp. Antoniego Bonifacego Reimanna przekazał bp Andrzej Czaja podczas dzisiejszej wieczornej transmisji modlitwy różańcowej w radiu Doxa.

Ojciec Antoni Reimann (ur. w Opolu w 1952 r.) jest franciszkaninem śląskiej prowincji franciszkanów, na misjach w Boliwii jest od 1983 roku. W 2001 r. został biskupem Wikariatu Apostolskiego Ñuflo de Chávez w Boliwii.

Biskup Antoni aktualnie przebywa w szpitalu w Santa Cruz. Nie ma podwyższonej temperatury. Jego stan jest stabilny, ale wymaga hospitalizacji.

Dzisiaj bp Antoni przesłał krótką informację do o. Błażeja Kurowskiego OFM, dyrektora referatu misyjnego franciszkanów prowincji św. Jadwigi o treści następującej:

Szczęść Boże Błażej, jestem w drodze do szpitala , bo stwierdzono u mnie koronawirus. Osobiście czuje się dobrze, chociaż oskrzela szwankują. Proszę o modlitwę za co Wam dziękuję i z serca błogosławię.

 [AKTUALIZACJA] 3 kwietnia (piątek): o. Błażej Kurowski przekazuje kolejną wiadomość o stanie zdrowia bp Antoniego Reimanna. Biskup napisał taką wiadomość:

Dzięki Bogu idzie ku dobremu. 

Prośmy też za mojego sekretarza Henryka. Wczoraj był pod tlenem.

Proszę również za księży z Concepcion, z którymi się spotykałem, siostry zakonne, sekretarka Rosalina, kucharka.

Są w kwarantannie, ale dzięki Bogu nic nie wskazuje na zakażenie.

[AKTUALIZACJA] 5 kwietnia (niedziela): Bp Antoni Reimann przesłał dziś informację dźwiękową - jest opublikowana na stronie internetowej parafii w Ligocie Turawskiej.

Okazuje się, że śledził przez internet nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II, które odbyło się 2 kwietnia. Dziękuje za pamięć i modlitewne wsparcie, wspomina papieża Polaka, poleca też naszej modlitwie swojego sekretarza.

Zresztą posłuchajcie sami tutaj.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • anioł 4
  29.03.2020 11:16
  Dobry Boże ulecz naszego brata, wszak jest tam dla tych ludzi, aby Cię mogli lepiej poznać i zrozumieć. Maryjo Uzdrowienie Chorych módl się za za sługę Twojego Syna - Antoniego.
  doceń 6
 • Anonim (konto usunięte)
  29.03.2020 19:08
  Maryjo, Strzez i wypraszaj zdrowie i Boga
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama