Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzina z dwojgiem niepełnosprawnych dzieci straciła dom w pożarze. Apel o pomoc

Wczoraj nad ranem w Olbrachcicach (gm. Biała) spłonął dom, w którym mieszkała pięcioosobowa rodzina.

- Dwoje naszych uczniów wraz z rodziną zostało dotkniętych nieszczęściem. W nocy spalił im się dom wraz z dobytkiem. Pozostali bez niczego. W tym trudnym okresie mogą liczyć na pomoc ludzi o dobrym sercu - apeluje Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy na swoim profilu FB.

Pożar domu w Olbrachcicach, w którym mieszkała 5-osobowa rodzina Schnitter (2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci, w tym dwoje niepełnosprawnych), wybuchł nad ranem 30 marca. Natychmiast po zgłoszeniu o 4.22 na miejsce akcji skierowane zostały siły i środki z prudnickiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Olbrachcicach, Białej, Lubrzy i Ligocie Bialskiej.

- Podczas prowadzonych działań doszło do całkowitego zawalenia się konstrukcji dachu do wewnątrz budynku - informuje KP PSP w Prudniku. Straty oszacowano na 350 tys. zł.

SOSW w Głogówku organizuje pomoc materialną dla rodziny, gmina Biała zabezpieczyła dla niej lokum.

- Na początek musimy zadbać o niezbędną odzież, obuwie, środki higieniczne, żywność, koce, pościel - informuje Robert Kern, kierownik internatu SOSW.

[AKTUALIZACJA, 2.04] Skala pomocy okazała się tak wielka, że w dniu dzisiejszym akcja organizowana przez SOSW i OPS w Białej została przerwana.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama