Nowy numer 43/2020 Archiwum

W łączności z Janem Pawłem II

Tym razem upamiętnimy papieża Polaka nieco inaczej - online. Kto organizuje transmisje nabożeństw i spotkań?

W łączności z Janem Pawłem II   Imię św. Jana Pawła II przyjęło też wiele szkół. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Dziś, 2 kwietnia, obchodzimy 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Zwykle w tym dniu odbywało się wiele wydarzeń upamiętniających go.

W tym roku nie będzie ani Marszu Pamięci, który zwykle wyruszał z Głubczyc, setki osób w kędzierzyńskiej pływalni nie pokonają kolejnych długości basenu, nie odbędą się na żywo spotkania muzyczno-poetycko-modlitewne czy koncerty.

Nie znaczy to, że nie pamiętamy, ani że nic się nie będzie działo.

Kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz papieża, zachęca do modlitewnej, duchowej jedności i zapalenia 2 kwietnia o 21.37 świec w swoich oknach.

Także już wcześniej w niektórych parafiach odbędą się - z konieczności jedynie poprzez transmisję internetową - spotkania i nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II.

- To już dzisiaj o 20.30 z naszego parafialnego kanału YouTube transmisja nabożeństwa ku czci św. Jana Pawła II. Byłem podejrzeć próbę... Jest moc! Do zobaczenia! - zachęca dk. Marcin Jaśkowski z parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Ligocie Turawskiej.

Nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II będzie transmitować o 20.55 za pośrednictwem Facebooka i kanału YouTube parafia NSPJ w Kluczborku.

Także ks. Roman Dyjur z parafii w Kępnicy proponuje młodzieży na swoim profilu spotkanie „Młodzież online” - początek w czwartek o 19.15. - Będzie parę słów o Janie Pawle II, przypomnienie jego nauczania i wspólna modlitwa - zapowiada.

Jeśli gdzieś są jeszcze organizowane kolejne wydarzenia - możecie zgłaszać - dołożymy do listy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama