Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wielkanoc bez Granic Online

Spotkaj się z cudzoziemcem przez internet, aby dzielić się polską tradycją Wielkanocy - proponują organizatorzy z Instytutu Myśli Schumana.

Wielkanoc bez Granic jest kontynuacją akcji Wigilia bez Granic. Jego celem jest propagowanie idei budowania relacji między Polakami a cudzoziemcami studiującymi lub pracującymi w Polsce.

- Dobre, osobiste relacje z Polakami pomogą im poznać naszą kulturę, tradycję i religię, a dzięki temu stopniowo wrastać w kulturę otaczającego ich społeczeństwa. Tak jak w grudniu w Wigilię bądź w Dzień Bożego Narodzenia, można zaprosić cudzoziemców na spotkanie w pierwszy lub drugi dzień Świąt Wielkanocnych - tłumaczą organizatorzy.

- W tym roku w związku z pandemią koronawirusa i ograniczeniem kontaktów bezpośrednich, zapraszamy polskie rodziny do spotkań z cudzoziemcami przez internet. To dobry moment, by pokazać i opowiedzieć przez kamerę internetową jak wyglądają polskie tradycje wielkanocne oraz wirtualnie podzielić się jajkiem. Dajmy radość obcokrajowcom, rozmawiając z nimi przez internet, dzieląc się wspólnie naszymi historiami oraz wspierając się nawzajem - podpowiadają.

Podobnie jak przed Wigilią zachęcają do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.wielkanocbezgranic.com. Dodatkowo można się kontaktować poprzez e-mail: zgloszenia@WielkanocBezGranic.com lub tel. +48 570 990 686;+48 575 990 686. Zapisywać mogą się zarówno polskie rodziny jak i obcokrajowcy.

- Na podstawie zgłoszeń na stronie będziemy łączyć i informować polskie rodziny z obcokrajowcami, można też łączyć się samodzielnie. W tym trudnym dla wszystkich czasie pandemii, Wielkanoc bez Granic przyjmuje nowe znaczenie. Zostańmy w domu i spędźmy Wielkanoc z obcokrajowcami przez internet.

Wielkanoc bez Granic Online  

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama