Nowy numer 44/2020 Archiwum

Łaźnia "Caritas" dla bezdomnych działa

Czynna jest przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałek, środę i piątek.

W trudnym czasie pandemii, bezdomni napotykają dodatkowe trudności. Ograniczenia w handlu, zamknięte restauracje, bary, punkty skupu materiałów wtórnych, puste parkingi i brak ruchu turystycznego demolują ich dotychczasowy tryb życia. Bez przerwy, choć z nowym regulaminem, służy im Łaźnia Caritas przy ul. Szpitalnej 3a w Opolu. Zachowując wszystkie wymogi i ograniczenia, bezdomni mają zapewnioną higienę i uzyskują potrzebną pomoc materialną - informuje Artur Wilpert z opolskiej centrali „Caritas”.

W łaźni - której działanie w czasie pandemii nie ustało na wyraźne życzenie biskupa opolskiego Andrzeja Czai, jak poinformował ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas, w jednym z wywiadów radiowych - bezdomni mogą skorzystać nie tylko z zabiegów higienicznych.

Od 16 marca wydano im dodatkowo 314 porcji pieczywa, wypieków i drożdżówek. Zaopatrywani są także w bieliznę i artykuły higieniczne. Otrzymali 11 śpiworów, koce oraz środki opatrunkowe. Od 16 kwietnia każda osoba bezdomna otrzymuje w łaźni maseczkę ochronną. W czasie jednego dyżuru z usług Łaźni korzysta średnio 18 osób.

Łaźnia Caritas jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 9 do 11.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama