Nowy numer 44/2020 Archiwum

Co dnia w Godzinie Miłosierdzia trwajmy na modlitwie

Ambona w internecie? Tak! Biskup Andrzej Czaja zwrócił się do diecezjan z pasterskim słowem na II Niedzielę Wielkanocną.

Biskup Andrzej Czaja, wykorzystując przestrzeń internetu, zwrócił się do wszystkich diecezjan z pasterskim słowem na nadchodzącą Niedzielę Miłosierdzia.

- U podstaw wielkiego miłosierdzia, które zostało nam okazane, naszego dziedziczenia królestwa Bożego, jest Chrystusowa Pascha - męka, śmierć i zmartwychwstanie. A początkiem tego naszego dziedziczenia królestwa Bożego jest chrzest święty. Dlatego dzisiaj w modlitwie dnia Kościół skłania nas do tego, byśmy prosili Boga, aby pomnożył w nas łaskę, byśmy głębiej jeszcze pojęli, jak wielki jest chrzest, przez który zostaliśmy oczyszczeni, jak potężny jest Duch, przez którego zostaliśmy odrodzeni, jak cenna jest Krew, przez którą zostaliśmy odkupieni - mówi biskup opolski. I podkreśla: - Mamy więc za co Bogu dziękować!

Bp Czaja zaprasza, by w Święto Miłosierdzia zbliżyć się do Jezusa i na świeżo zaczerpnąć z łaski miłosierdzia Bożego.

- Chciejmy w jedności, jako cały Kościół opolski, wołać do Pana słowami Suplikacji, aby uchronił nas od pandemii, a jednocześnie obdarzył zdrowiem. I chciejmy też wołać o to, aby zaradził suszy. A przede wszystkim nasze rodziny, nasz Kościół i każdego z osobna polecajmy Bożemu miłosierdziu - zachęca ordynariusz.

Biskup prosi, aby od najbliższej niedzieli - w trudnych dniach zmagania z epidemią - w jedności wspólnoty całego Kościoła opolskiego przeżywać Godzinę Miłosierdzia. By uwielbiać Boże miłosierdzie, dziękować za nie, ale też z niego czerpać.

- O 15.00 mogę być nawet zajęty pracą, ale wystarczy, że na moment przerwę, wystarczy, że wzbudzę Akt Strzelisty do Jezusa Miłosiernego, wystarczy, że będę Go uwielbiał prostymi, swoimi słowami - przekonuje bp Czaja. - Jak możesz, odpraw Drogę Krzyżową, wstąp do kaplicy - dodaje. I podkreśla, że warunkiem jest, by to wszystko czynione było z wiarą.

Posłuchajcie pasterskiego słowa:

Słowo Pasterskie biskupa opolskiego na II Niedzielę Wielkanocną 2020.
Diecezja Opolska
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama