Nowy numer 43/2020 Archiwum

Alpha online

To propozycja dla uczniów ostatnich klas szkoły średniej, studentów, młodych pracujących oraz młodych małżeństw. Zapisy już trwają.

Spotkania, które przygotowuje Duszpasterstwo Akademickie "Resurrexit" z Opola, będą odbywały się w każdą środę od 29 kwietnia do 24 czerwca.

Projekt Alpha zakłada, że cotygodniowe spotkanie łączy kolację, wykład o wierze i dyskusję w grupach. Wszystkie te elementy zostaną zachowane, ale ze względu na stan epidemii przyjmą trochę inną formę.

- Na każde spotkanie przygotujemy dla uczestników trzy filmiki, które co środę będą dostępne już od godz. 9. Będzie to wprowadzenie, świadectwo jednego ze studentów oraz ciekawy i inspirujący wykład. Będziemy zachęcać, by każdy w swoim domu o godz. 19 przygotował sobie kolację i włączył te filmy. Następnie gospodarz każdej z grup połączy się z uczestnikami na messengerze i stworzy okazję do dzielenia - opowiada ks. Łukasz Knosala, duszpasterz akademicki.

Grupki będą 8-osobowe. W każdej będzie gospodarz, pomocnik gospodarza oraz 6 uczestników.

- Zaproszenie kierujemy do uczniów ostatnich klas szkoły średniej, studentów, młodych pracujących oraz młodych małżeństw. Dla wielu osób może to być doświadczenie ewangelizacyjne lub po prostu formacyjne poprzez internet. - mówi ks. Ł. Knosala. - Myślę, że warto, żeby w Alphie wzięli udział także młodzi liderzy prowadzący grupy młodzieży w parafiach. To doświadczenie może nauczyć nas, w jaki sposób w czasie pandemii zachować i utrzymać formację religijną w środowisku on-line - dopowiada duszpasterz akademicki.

Szczegóły oraz formularz zapisów znajdują się na stronie alpha4students.opole.pl.

Zapisy trwają do 27 kwietnia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama