Nowy numer 47/2020 Archiwum

Które kościoły w diecezji są największe?

Ponad 100 osób może uczestniczyć w liturgiach w bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, w kościele św. Mikołaja w Raciborzu i w kościele Narodzenia NMP w Głubczycach.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, dotyczącym ograniczeń w związku ze stanem epidemii, od poniedziałku 20 kwietnia do odwołania liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w kościele bądź kaplicy w trakcie sprawowania kultu, ustalana jest według przelicznika: 1 osoba na 15 m kw. powierzchni świątyni. W ten limit nie wlicza się celebransów i osób usługujących.

W Głubczycach powierzchnia kościoła parafialnego to aż 1600 m kw., stąd na Mszy św. może być 106 osób. W Głuchołazach w liturgiach w kościele parafialnym mogą uczestniczyć 63 osoby, a kościele parafialnym w Głogówku - 57.

W Kluczborku w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w obrzędach liturgicznych może uczestniczyć 54 wiernych, a w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - 90 osób.

W Kędzierzynie-Koźlu w kościele Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła limit wiernych to 85 osób, w kościele św. Mikołaja - 40 osób, w kościele parafialnym w Koźlu - 42 osoby.

W kościele parafialnym św. Wacława w Krzanowicach w liturgiach może uczestniczyć 96 wiernych.

W Nysie w bazylice św. Jakuba - 150 osób, w kościele św. Elżbiety Węgierskiej - 100 osób (prezbiterium, nawa główna i korytarz), w kościele Matki Boskiej Bolesnej - 55 wiernych i 4 osoby usługujące, a w kościele św.św. Apostołów Piotra i Pawła - 50 osób.

W Oleśnie w kościele parafialnym limit to 100 osób, a w sanktuarium św. Anny - 50 osób.

W Prudniku w kościele św. Michała Archanioła w obrzędach może uczestniczyć jednocześnie 77 osób, a w kościele Miłosierdzia Bożego - 72.

W Raciborzu w kościele farnym może być 50 uczestników celebracji liturgicznych, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa - 80 osób, a w kościele św. Mikołaja aż 114 osób.

W Strzelcach Opolskich w parafii św. Wawrzyńca limit to 74 osoby, a w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego - 98 osób (w kościele i kaplicy Miłosierdzia Bożego).

AKTUALIZACJA

Uzupełniamy raport o informacje nadesłane do redakcji:

  • w Białej k. Prudnika limit uczestników celebracji to 55 osób.
  • w kościele parafialnym w Korfantowie w liturgiach może uczestniczyć 78 wiernych.

Informacje dotyczące parafii z Opola:

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama