Nowy numer 44/2020 Archiwum

Nowy "Gość": Kto wiernie słucha Boga, zadziwi świat

Najnowsze, papierowe wydanie "Gościa Niedzielnego" dostarczane jest również do parafii.

Numer 17. ukazuje się bez dodatków diecezjalnych, których drukowanie jest obecnie niemożliwe. "Gość Niedzielny" dostarczany jest jednak do naszych parafii - z zachowaniem jak najsurowszych zasad bezpieczeństwa.

Nasz tygodnik można też kupić w salonikach prasowych, sieciach sklepików, sklepach i w supermarketach.

Serdecznie polecamy też opcję "zdobądź »Gościa« bez wychodzenia z domu". Podobnie, jak w minionych tygodniach, proponujemy skorzystanie z kilku wariantów - Sprawdźcie tutaj.

Bohaterką okładki nowego numeru jest święta Katarzyna ze Sieny. W okresie pandemii przeżywamy jej wspomnienie - kobiety bardzo radykalnie ufającej Bogu i podejmującej zdroworozsądkowe decyzje, żyjącej w czasach zarazy jak i zarazy toczącej Kościół.

W "Gościu" m.in.:

  • Niewinny [Jakub Jałowiczor]
    Kardynał George Pell spędził w więzieniu 404 dni, zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii. Wyrok jest ostateczny, ale liberalne media nie składają broni. Wygląda więc na to, że kard. Pell, choć wygrał batalię sądową, nieprędko będzie mógł odpocząć. Prawdopodobnie nie wróci już na żadne stanowisko w Stolicy Apostolskiej.
  • Ile nadziei w Kościele? [Szymon Babuchowski]
    W całym kraju mnożą się kościelne inicjatywy pomocy potrzebującym. Środki ochronne zamówionych przez Caritas dla polskich szpitali, jałmużna postna księży archidiecezji katowickiej, abp Grzegorz Ryś ofiarujący środki swojej archidiecezji, inicjatywa abp. Józefa Kupnego, by tworzyć "parafialne tarcze antykryzysowe", siostry dominikanki, które pojechały służyć podopiecznym domu pomocy społecznej - to tylko niektóre formy obecności polskiego Kościoła wśród potrzebujących w czasach pandemii.
  • Tak mówi Pan! [Marcin Jakimowicz]
    26 kwietnia odbędzie się czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku ze względu na pandemię i opustoszałe kościoły cała akcja przeniesie się ze świątyń do naszych domów. "Od lat stara się ona pomóc Janowi Kowalskiemu zachwycić się konkretnym fragmentem słowa Bożego i podpowiedzieć mu, że odpowiada on na jego wątpliwości i pytania" - pisze Jakimowicz.
Gość Niedzielny 17/2020
Gość Niedzielny

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama