Nowy numer 22/2020 Archiwum

Święcenia kapłańskie w czasie epidemii

W tym roku z powodu epidemii święcenia odbędą się w sześciu kościołach naszej diecezji. Podajemy miejsca i terminy.

Święcenia kapłańskie w diecezji opolskiej odbędą się tak jak zwykle – w sobotę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym roku jest to 30 maja. Ze względu na wyznaczony z powodu epidemii limit miejsc w kościołach święcenia kapłańskie odbędą się w sześciu kościołach.

Dwóch diakonów – z parafii najbliższych Opola – będzie święconych w katedrze opolskiej. Pozostali otrzymają święcenia w kościołach swoich rodzinnych parafii.

Podajemy miejsca i godziny święceń oraz szafarzy sakramentu święceń.

Diakon Marcin Jaśkowski otrzyma święcenia kapłańskie z rąk bp Andrzeja Czai w  parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu (godz.15)

Diakon Krzysztof Kurzeja przyjmie święcenia w rodzinnej parafii Wniebowzięcia NMP w Kępnicy o godz. 15. Święceń udzieli mu bp Rudolf Pierskała.

Diakon Łukasz Labusga z parafii śś. Piotra i Pawła w Chróścinie Opolskiej będzie wyświęcony w katedrze opolskiej przez bp Andrzeja Czaję (godz. 10)

Diakon Paweł Leżuch przyjmie święcenia kapłańskie w rodzinnej parafii Trójcy Świętej w Kujawach z rąk bp Rudolfa Pierskały (godz. 10)

Diakon Damian Sklorz przyjmie sakrament kapłaństwa w swojej parafii św. Joachima i Anny w Dziewkowicach (godz. 10). Święceń udzieli mu bp Paweł Stobrawa.

Diakon Szymon Supel będzie wyświęcony na kapłana w rodzinnej  parafii MB Częstochowskiej i św. Wojciecha w Grodźcu. Początek uroczystości o godz. 15, a święceń udzielać będzie bp Paweł Stobrawa.

Diakon Kamil Wocka z parafii św. Józefa Robotnika w Opolu-Wrzoskach przyjmie święcenia w katedrze opolskiej z rąk bp Andrzeja Czai (godz. 10).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama