Nowy numer 4/2023 Archiwum

103-latka chora na koronawirusa już prawie z nim wygrała. Czeka na ostatni wynik

Teresa Wójcik, 103-letnia pacjentka monoprofilowego szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu, czeka na wynik drugiego testu i przygotowuje się do wyjścia ze szpitala.

„Nasza najstarsza pacjentka, 103-letnia Teresa Wójcik, już niemal wygrała z koronawirusem” – poinformowano dzisiaj na profilu FB SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

103-latka, mieszkanka Wędryni (powiat kluczborski), trafiła do szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu 20 kwietnia jako jedna z ewakuowanych z powodu koronawirusa podopiecznych Domu Spokojnej Starości w Kościeliskach.

Jak informowali lekarze, chora przeszła chorobę wyjątkowo łagodnie. Test na obecność koronawirusa po leczeniu w szpitalu okazał się negatywny i obecnie pani Teresa czeka na wynik drugiego, który zgodnie z procedurami potwierdzi, że jest ozdrowieńcem.

Dyrektor szpitala w rozmowie z PAP określił stan pacjentki jako bardzo dobry. Wynik drugiego testu - wykonanego wczoraj tj. 15 maja powinien być znany na początku przyszłego tygodnia. Jeśli ponownie będzie negatywny, najstarsza w Polsce chora na COVID-19, zostanie wypisana ze szpitala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy