Nowy numer 28/2020 Archiwum

"Barka" na wiele głosów

Śpiewają parafianie z Ujazdu i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

W parafii św. Andrzeja Apostoła w Ujeździe mieszkańcy każdej z trzech miejscowości przygotowali coś specjalnego na 100. urodziny św. Jana Pawła II.

- W niedzielę w Niezdrowicach na boisku stworzyliśmy z chorągiewek herb papieża Jana Pawła II. Dziś wieczorem z balkonu w Starym Ujeździe zabrzmi „Barka” zagrana na instrumentach dętych i pieśni maryjne, a także odmówimy Różaniec - mówi ks. wikary Dawid Sichma. - Z kolei w Ujeździe powstał klip „Barki”. Każdy mógł nagrać i przesłać nam swoje wykonanie, a wszystkie razem zmontował Piotr Golombek z Belle Co - opowiada ks. Sichma. Dodajmy, że Belle Co to zespół uwielbieniowy z Ujazdu, który powstał w 2009 roku.

Wykonanie miało swoją premierę 18 maja w samo południe.

Barka zaśpiewana przez parafian z Ujazdu i okolic na 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II.
Piotr Golombek

- Pomysł wyszedł od naszego księdza wikarego. Rozmawiał z nami, w gronie członków Belle Co, czy mamy możliwości, żeby taki projekt zrealizować, żeby bez spotykania się, wspólnie zaśpiewać dla św. Jana Pawła II. W naszym zespole jest kilka osób grających na instrumentach i kilka osób śpiewających, więc wiedzieliśmy, że na pewno kilku uczestników tej inicjatywy już mamy - mówi Piotr Golombek.

Jaki to ma być utwór, nie było żadnej dyskusji. Po prostu od początku było wiadomo, że będzie to „Barka”. Ks. Dawid Sichma przygotował plakat i w świat poszła wieść o pomyśle wspólnego zaśpiewania „Barki” na 100. urodziny św. Jana Pawła II.

- W domu nagrałem podkład i określiłem zasady nagrywania filmików. Następnie każdy, kto chciał wziąć udział w tej inicjatywie, miał nagrać filmik w swoim domu i go przesłać. Słuchając na słuchawkach podkładu „Barki”, trzeba było ją zaśpiewać lub zagrać na instrumencie - opowiada Piotr Golombek. Oczywiście to swoje wykonanie trzeba też było zarejestrować smartfonem.

- Otrzymaliśmy 20 różnorodnych nagrań wokalnych i 6 instrumentalnych. Osobno składałem dźwięk, tak żeby każdy miał swoją partię. Dograne zostały instrumenty, a potem zająłem się montowaniem filmu. Zsynchronizowanie wszystkiego było mrówczą pracą, ale jednocześnie bardzo wdzięczną - podkreśla Piotr Golombek.

W nagraniu, które już obejrzało ponad 1200 osób, wzięli udział nie tylko mieszkańcy Ujazdu, ale też sąsiednich miejscowości. Śpiewają dzieci i dorośli. Śpiewają całe rodziny.

O świętowaniu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w parafii Ujazd napiszemy w „Gościu Opolskim” nr 22/2020 na niedzielę 31 maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama