Nowy numer 22/2020 Archiwum

Na Jasnej Górze będą sercem

Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza do duchowego uczestnictwa w ogólnopolskiej pielgrzymce na Jasną Górę.

Ksiądz Mariusz Sobek, który w diecezji opolskiej jest moderatorem Żywego Różańca, zaprasza członków róż różańcowych na doroczną ogólnopolską pielgrzymkę na Jasną Górę, która w tym roku będzie miała wymiar duchowy.

VIII Duchowa Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 5 i 6 czerwca. Ze względu na ograniczenia związane z epidemią, moderatorzy i członkowie Żywego Różańca zaproszeni są, by w tych dniach w kaplicy Matki Bożej stawić się sercem i skorzystać z transmisji w mediach oraz stronie internetowej jasnagora.pl.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa kard. Stefana Wyszyńskiego "Wszystko postawiłem na Maryję". Modlitewne spotkanie rozpocznie się w piątek 5 czerwca o 20.20 transmisją Różańca. Następnie o 21.00 podczas Apelu jasnogórskiego rozważanie poprowadzi ks. Jacek Gancarek, moderator krajowy Żywego Różańca, a błogosławieństwa udzieli abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, opiekun Żywego Różańca z ramienia KEP.

W sobotę 6 czerwca o 13.30 rozpocznie się transmisję Mszy Świętej w kaplicy Cudownego Obrazu.

Podczas pielgrzymki zainaugurowany zostanie trzeci rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Temat rozważany w tym roku brzmi: "Żywy Różaniec znakiem jedności z Ojcem Świętym i Kościołem".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama