Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wszystko będzie inne

Pod takim hasłem odbędzie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, na które zaprasza diecezjalne Duszpasterstwo Młodych Ławka.

Nie wykluczone, że Pan puka do drzwi serca wielu z Was i woła: Pójdź za mną! Nie lękajcie się tego wezwania, nie obawiajcie się, że jest zbyt wielkie. Ten, który wzywa, daje także swoją łaskę i moc, aby powierzoną nam misję dobrze zrealizować - napisał biskup opolski Andrzej Czaja w odezwie przed święceniami kapłańskimi, która dziś odczytywana jest w kościołach diecezji opolskiej.

Ordynariusz skierował też zaproszenie do młodych: - W wigilię Zesłania Ducha Świętego, 30 maja 2020 roku, zapraszam was wszystkich, a szczególnie tegorocznych maturzystów, na czuwanie modlitewne w kościele seminaryjnym w Opolu. Duchowo będzie się można łączyć ze zgromadzonymi za pośrednictwem Facebooka na profilu duszpasterstwa diecezji opolskiej Ławka.

- Na czuwanie zapraszamy naturalnie wszystkich stęsknionych spotkania. Szczególnie natomiast zachęcamy maturzystów, dla których zbliża się czas egzaminów i światło Ducha Świętego będzie im bardzo potrzebne. Będziemy modlić się w ich intencji - zapewniają organizatorzy z Duszpasterstwa Młodych Ławka.

Spotkanie przebiegnie pod hasłem "Wszystko będzie inne". - Wszystko się zmienia, kiedy się zakochasz. Tak pisze papież Franciszek w adhortacji Christus Vivit (punkt 132, choć pewnie każdy z nas to wie tak po prostu. Dotyczy to jednak nie tylko relacji z ludźmi, ale także z Panem Bogiem. Na wszystko patrzy się inaczej, a lista priorytetów zmienia się diametralnie. I wiecie co? Teraz zbliża się najlepszy czas, żeby zakochać się w Panu Bogu, bo nikt nie rozpala w nas miłości tak umiejętnie jak Duch Święty, na którego czekamy. Dlatego Ławka zaprasza na czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego - zachęca ekipa z Ławki

Czuwanie rozpocznie się o 19.00. - Pierwszy raz od rozpoczęcia kwarantanny zapraszamy do uczestnictwa w naszym wydarzeniu na żywo, na miejscu. Oczywiście całe spotkanie przeprowadzone będzie z zachowaniem wszelkich niezbędnych zasad sanitarnych, przewidzianych dla wydarzeń religijnych - wyjaśniają organizatorzy.

Na stronie lawka.org znajduje się formularz zapisów dla tych, którzy chcą w czuwaniu uczestniczyć w kościele. Ale wydarzenie będzie też transmitowane na żywo na Facebooku dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą przyjechać.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama