Nowy numer 19/2021 Archiwum

Jak będzie wyglądała Piesza Pielgrzymka Opolska?

Ks. Marcin Ogiolda przekazał informacje o przebiegu tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę. Ze względu na pandemię jest wiele zmian.

Pielgrzymka będzie realizowana, ale nie w zwyczajnej formie. Nie będzie mógł - jak to było co roku - pójść każdy, kto chce. Będą tworzone jedynie reprezentacyjne grupy poszczególnych strumieni - informuje ks. Marcin Ogiolda, główny przewodnik Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę.

Zostali wyznaczeni księża, którzy będą odpowiedzialni za poszczególne strumienie. I to oni będą przyjmowali zgłoszenia pielgrzymów. Zapisy mają być prowadzone w czerwcu.

Jak poinformował ks. Ogiolda, w tym roku pielgrzymować będą mogły tylko osoby w wieku od 18 do 65 lat.

- W drodze nie będzie żadnych noclegów i żadnego dożywiania. Każda grupa będzie miała do przejścia około 15 kilometrów i potem wróci do domów. Następnie drogę podejmie kolejna grupa, która po około 15 kilometrach też wróci do swoich domów - wyjaśnia ks. Ogiolda. Będzie to swoista sztafeta.

Będzie przygotowany program pielgrzymkowy, w którym każdy duchowo będzie mógł uczestniczyć. Organizatorzy przygotują konferencje do odsłuchania, będą też codzienne transmisje Koronki do Bożego Miłosierdzia, Mszy św. i wieczornych nabożeństw.

44. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę potrwa od 16 do 22 sierpnia 2020 r.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama