Nowy numer 42/2020 Archiwum

Ognisko zakażeń w DPS w Kietrzu

Dom dla 50 dziewcząt i pań prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Koronawirusa stwierdzono u 18 mieszkanek i 2 pracowników.

Wczoraj (środa 24 czerwca) starosta głubczycki Piotr Soczyński na swoim profilu FB poinformował: "Jutro w statystykach będzie znaczny wzrost. Pojawiło się duże ognisko w DPS prowadzonym przez siostry zakonne".

W porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 23 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w woj. opolskim.

- Mamy stwierdzone ognisko COVID-19 w DPS w Kietrzu. Jesteśmy w toku dochodzenia epidemiologicznego, trwają badania. Kiedy będą znane wyniki, wtedy podejmiemy decyzję co do dalszego sposobu funkcjonowania obiektu. Aktualnie zakażonych jest 18 mieszkanek i 2 pracowników. Pracownicy przebywają obecnie w izolacji domowej wraz ze współdomownikami. Zdrowi mieszkańcy i personel są również odizolowani od chorych - poinformowała "Gościa Opolskiego" Alina Mazur-Ciapa, państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Głubczycach.

Dom dla dzieci, młodzieży i dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi (FMM) w Kietrzu istnieje od 1975 roku. Przeznaczony jest dla 50 dziewcząt i kobiet. Dom zatrudnia ok. 50 osób (w tym osiem sióstr FMM).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama