Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ruszył nabór do Opolskiego Banku Talentów

Chcą pomóc zaistnieć wybitnie utalentowanym młodym muzykom.

Opolski Bank Talentów realizowany przez Fundację Master Art rozpoczyna rekrutację. Poszukiwani są muzycy od 12. do 21. roku życia z terenu województwa opolskiego. Dla 40 z nich zostaną poprowadzone warsztaty z mistrzowskimi autorytetami muzyki klasycznej, ale także zajęcia z PR i rozwoju osobistego, współpracy z dziennikarzami telewizyjnymi i radiowymi, fizjoterapii, radzenia sobie ze stresem i z agresją w sieci.

Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym programu jest Jakub Dubik z Cello Brothers, należący do grona najzdolniejszych wiolonczelistów młodej generacji w Polsce.

- Ten program wyłoni największe talenty muzycznego naszego regionu - podkreśla Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego.

- Chcemy, by Opolski Bank Talentów budował rozpoznawalność młodych muzyków. Zależy nam na udziale w nim młodych ludzi, którzy mają pomysł na siebie, wizję, jak wykorzystają umiejętności przekazane im na warsztatach - mówi Jakub Dubik, prezes Fundacji Master Art.

Zajęcia będą bezpłatne. Potrwają od 9 do 16 września. Program jest dofinansowany ze środków Fundacji PZU, Samorządu Województwa Opolskiego, BMW Sikora, Powiatu Krapkowickiego, ZAIKS.

Rekrutacja prowadzona jest do 1 września poprzez formularz na stronie banktalentow.com. W aplikacji ważnymi elementami są plan własnego rozwoju oraz nagranie ukazujące, na jakim poziomie rozwoju artystycznego młody muzyk się znajduje.

40 stypendystów wyłoni jury złożone z wykładowców. Niemniej wszystkie warsztaty w ramach Opolskiego Banku Talentów zostaną profesjonalnie zarejestrowane i rozpowszechnione w mediach społecznościowych. Po to, by służyły młodym artystom-muzykom, chcącym poszerzać swój warsztat muzyczny i możliwości wykonawcze.

Finałem projektu będzie koncert symfoniczny na deskach Filharmonii Opolskiej, który odbędzie się 16 września.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama