Nowy numer 23/2021 Archiwum

Propozycje dla duchowych pielgrzymów

Nie wszyscy mogą wyruszyć w tradycyjną drogę na Jasną Górę, ale wszyscy mogą najbliższy tydzień przeżyć w duchu pielgrzymowania.

Tym razem nasze pielgrzymowanie jest inne. Nie opuszczając swych domów i zajęć, duchowo jesteśmy w drodze. Tej formie pielgrzymowania nadajmy konkretne intencje - od dziękczynienia po żarliwe błaganie, od spraw osobistych i rodzinnych po ważne i trudne sprawy społeczne. Warto je przed Bogiem nazwać po imieniu - zachęca ks. Marcin Ogiolda, duchowy przewodnik opolskiej pielgrzymki.

- Pielgrzymka jest wydarzeniem wspólnotowym, przeżywanym w grupie, gdzie jedni drugich brzemiona noszą i dzielą się wszystkim, co radosne i smutne, co wielkie i małe, a przede wszystkim umacniają się nawzajem wiarą i pobożnością. Doświadczeniu wspólnoty wszystkich, którzy podejmują to duchowe pielgrzymowanie, mają służyć przygotowane rozważania na poszczególne dni oraz świadomość, że w jednym Duchu trwamy na modlitwie - podkreśla ks. Ogiolda.

- Zachęcamy do łączności za pośrednictwem mediów. Pomocne materiały są dostępne na stronie internetowej pielgrzymka-opolska.pl, w aplikacji BonaFide, którą bezpłatnie można pobrać na telefon w sklepie Google Play lub App Store, a także na oficjalnej stroni pielgrzymkowej na Facebooku. Są tam m.in. teksty i nagrania konferencji na każdy dzień oraz rozważania tajemnic różańcowych i drogi krzyżowej. Przygotowana jest wirtualna mapa pielgrzymki, a także skrzynka intencji. Prowadzone będą transmisje codziennych Mszy św. pod przewodnictwem księży biskupów i pielgrzymkowych nabożeństw - wylicza ks. Paweł Chyla, jeden z organizatorów Pieszej Pielgrzymki Opolskiej.

Msze św. nie będą odprawiane dla pielgrzymów na szlaku, ale w różnych częściach diecezji dla pielgrzymów duchowych:

  • w poniedziałek o 19.00 w sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim,
  • we wtorek o 19.00 w kościele św. Józefa w Prudniku-Lesie,
  • w środę o 19.00 w bazylice na Górze św. Anny,
  • w czwartek o 19.00 w kościele Matki Bożej w Raciborzu,
  • w piątek o 19.00 w sanktuarium św. Anny w Oleśnie.

Te Msze św., a także wieczorne nabożeństwa, które po nich się rozpoczną, będą transmitowane na antenie Radia Doxa.

Z kolei w sobotę o 11.00 na błoniach jasnogórskiego sanktuarium będzie sprawowana Msza św. wieńcząca tegoroczną pielgrzymkę. Do przyjazdu do Częstochowy biskup Andrzej Czaja zachęca wszystkich diecezjan.

W ramach duchowego pielgrzymowania, oprócz propozycji o zasięgu diecezjalnym, w niektórych miejscach są też propozycje parafialne i dekanalne:

  • Kędzierzyn-Koźle - program
  • parafia św. Marii Magdaleny w Racławiczkach - program
  • parafia Przemienienia Pańskiego w Opolu - program

Zachęcamy do nadsyłania na adres opole@gosc.pl parafialnych i dekanalnych programów duchowego pielgrzymowania.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama