Nowy numer 43/2020 Archiwum

Znowu będzie można usłyszeć muzykę na żywo w filharmonii

Pierwsze dwa koncerty w Filharmonii Oposkiej już we wrześniu.

Choć sezon artystyczny opolscy filharmonicy zaczną oficjalnie na początku października, to już we wrześniu odbędą się dwa koncerty przełożone z minionego sezonu z powodu pandemii koronawirusa. Będą to pierwsze - od czasu ogłoszenia pandemii -  koncerty na żywo, w których można będzie realnie uczestniczyć. Zakończeniem poprzedniego sezonu artystycznego był koncert wykonywany „na żywo”, ale można go było wysłuchać i zobaczyć tylko dzięki transmisji internetowej.

4 września w koncercie „U progu kariery” orkiestrą symfoniczną Filharmonii Opolskiej będą dyrygować absolwenci dyrygentury symfoniczno-operowej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W programie: VII Symfonia A-dur op. 92 Ludwiga van Beethoven (dyr. Karolina Polak) i III Symfonia a-moll Szkocka op. 56 - Feliksa Mendelssohn'a-Bartholdy’ego (dyr. Łukasz Ksobiraj).

Tydzień później (11 września) na scenie zaprezentuje się 12 młodych artystów - dyplomantów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu, którym towarzyszyć będzie orkiestra FO. Repertuar - jak zapewniają organizatorzy - będzie niezwykle zróżnicowanym. Dyrygować całością będzie Radosław Droń.

Bilety w cenie od 10 do 40 zł dostępne są w kasie i na stronie internetowej filharmonii. Osoby, które posiadały bilety na te koncerty z ich poprzednią datą, niestety zmuszone są je zwrócić w kasie filharmonii i zakupić nowe na obecne terminy. Ze względów sanitarnych ilość miejsc na sali koncertowej jest ograniczona.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama