Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z Zawadzkiego do Zborowskiego

Od dziś na szlaku 44. Pieszej Pielgrzymki Opolskiej na Jasną Górę wędruje już tylko strumień opolski. Rozważany temat brzmi: "Kościół żyje Eucharystią".

Reprezentacje pozostałych strumieni były w drodze tylko do połączenia się z głównym nurtem pielgrzymki.

Stąd w środę wieczorem w Zawadzkiem tegoroczną wędrówkę zakończył strumień kluczborski prowadzony przez ks. Łukasza Waligórę, a w Żędowicach - strumień raciborski.

Dziś z Zawadzkiego startuje dwójka fioletowa, prowadzona przez o. Waldemara Polczyka OFM. A to oznacza, że grupa w części wywodząca się z Zawadzkiego (bo są w niej również pielgrzymi dekanatu dobrodzieńskiego) wyrusza od siebie. Pielgrzymowanie rozpoczną w kościele NSPJ Mszą św. o 8.00. Sztafetowy znaczek Pieszej Pielgrzymki Opolskiej przekażą w Gwoździanach dwójce zielonej z Krapkowic, prowadzonej przez ks. Łukasza Michalika. Z kolei ich etap zakończy się w Zborowskim.

Czwartek w duchowym programie pielgrzymki przebiega pod hasłem "Kościół żyje Eucharystią".

"Podczas każdej Eucharystii wchodzimy na Kalwarię i dzieje się na nowo ofiara krzyża, a pod nim klęczy zawsze Maryja. Obok Niej jest miejsce. Tam, gdzie był najmłodszy z Apostołów Jan, obok Maryi, podczas każdej Mszy św. jest miejsce dla mnie. Ona stojąc pod krzyżem Syna, widzi, co się dzieje w sercach Jej dzieci. Matka naszego Pana widzi nasze serca, widzi jak wiele jeszcze jest na każdej celebrowanej Eucharystii pustych serc pozbawionych miłości i modli się. Ona błaga swojego Syna, aby wlewał w nasze serca miłość, jak wlewana była woda do stągwi w Kanie, aby On przemienił je w wino, które jest w Biblii symbolem miłości." - czytamy w konferencji zatytułowanej "Maryja w tajemnicy Eucharystii". Przygotował ją ks. Robert Sadlak.

Drugą konferencję pt. "Trwać z Panem obecnym wśród nas – świętowanie niedzieli, częsta Komunia św., adoracja Najświętszego Sakramentu" przygotował ks. Daniel Leśniak.

Pełne treści obu konferencji zamieszczone są na stronie pielgrzymka-opolska.pl w zakładce "Duchowe pielgrzymowanie", a także w aplikacji Bonafide.

Wieczorna pielgrzymkowa Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa będzie sprawowana w kościele Matki Bożej w Raciborzu. Rozpoczęcie o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama