Nowy numer 43/2020 Archiwum

Radosne uwielbienie i pomoc dla Kubusia

Trzydniowe warsztaty muzyczne zakończy niedzielny koncert charytatywny w Głogówku.

Radosne uwielbienie i pomoc dla Kubusia   Materiały organizatora

Już w najbliższy weekend w Głogówku odbędzie się III Letnia Szkółka Muzyczna.

- Obserwując działalność miejscowych chórów, kółek zainteresowań oraz ogniska muzycznego chcieliśmy zorganizować dłuższe wydarzenie, integrujące ludzi z pasją do muzyki oraz wzbudzające zainteresowanie u osób, które jeszcze nie odkryły swojego talentu - opowiada o początkach Letniej Szkółki Muzycznej Julianna Petzuch, kierownik artystyczny III LSM.

Projekt skierowany jest dla osób w różnym wieku - począwszy od dzieci szkolnych, aż do grupy senioralnej. To trzy dni warsztatów wokalnych pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i śpiewaków. Program obejmuje zajęcia w grupach głosowych, śpiewy indywidualne i zespołowe, lekcje emisji głosu oraz pracę w chórze z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego.

W tym roku, z uwagi na pandemię liczba uczestników warsztatów będzie ograniczona a zajęcia prowadzone z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Organizatorka zaprasza jednak gorąco na koncert finałowy, zapowiadając, że będzie on koić serca spragnione muzyki religijnej, dodawać otuchy, radości i energii. Zachęca też do włączenia się w akcję charytatywną.

Finałowy Koncert Uwielbienia rozpocznie się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 19:00 w kościele św. Bartłomieja w Głogówku. Będzie on połączony z akcją wsparcia leczenia trzyletniego Kubusia Zajączkowskiego z Poborszowa, cierpiącego na neurofibromatozę typu I, bardzo ciężką chorobę - ratunkiem dla niego jest nowatorski, ale drogi i nierefundowany w Polsce lek, który trzeba sprowadzić z USA. (Więcej szczegółów o chłopcu na stronie: siepomaga.pl/jakub).

"Gość opolski" jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Radosne uwielbienie i pomoc dla Kubusia   Materiały organizatora

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama