Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jesienią ruszą na EDK

Odwołane wiosną z powodu koronawirusa wydarzenie w wielu miejscach odbędzie się we wrześniu.

Jesienią ruszą na EDK   W tym roku EDK ma nazwę Drogi przebaczenia Materiały organizatora

W czasie Wielkiego Postu ks. Zbigniew Gełdon, rzecznik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej proponował, by w tym roku stała się ona drogą w wymiarze duchowym, miała wymiar pracy nad sobą i modlitwy o uwolnienie świata od pandemii, o siłę i zdrowie dla tych, co zmagają się z zakażeniem, za ich rodziny i personel medyczny.

Wobec ówczesnych ograniczeń liderzy proponowali przesunięcie EDK na jesień, uzależniając termin od aktualnej sytuacji epidemicznej bądź zachęcali, by wyruszyć na samotną, nocną drogę w dowolnie wybranym czasie, np. w trakcie wakacji.

Najbliższe zorganizowane przejścia EDK, odbywającej się w tym roku jako Droga Przebaczenia, w naszym regionie planowane są już na 11 września. W tym terminie ruszą uczestnicy z Ligoty Prószkowskiej. EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 20 w tamtejszym kościele św. Mikołaja, a do wyboru jest trasa do Prudnika bądź pętla wokół tej miejscowości.

Tydzień później, 18 września, pętlą prowadzącą przez okoliczne wioski pójdą pielgrzymi z Głogówka. Wyjdą po Mszy św. w kościele pw. św. Bartłomieja Ap. o godz. 18.30.

Jesienią ruszą na EDK   Tym razem EDK jeszcze bardziej będzie miała indywidualny charakter Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

W tym samym czasie, po Mszy św. o godz. 18 z oblackiej parafii Eugeniusza de Mazenoda w różnych kierunkach (na Górę Świętej Anny, do Kamienia Śląskiego, Raciborza, Rud i wokół miasta) pójdą pątnicy z Kędzierzyna-Koźla.

Natomiast 25 września Mszą św. o godz. 19 w kościele parafialnym w Kępnicy rozpocznie się EDK z rejonu nyskiego do Prudnika i Zlatych Hor, zaś po Mszy św. o godz. 20 z kościoła pw. Przemienienia Pańskiego wyruszy Opole (pętlą wokół miasta bądź na Górę Świętej Anny).

W większości miejsc nie ma dystrybucji pakietów uczestnika przed wyjściem, ale można zakupić je indywidualnie w sklepie internetowym EDK bądź bezpośrednio, albo pobrać potrzebne treści przez internet. Koordynatorzy zachęcają do rejestracji na stronie www.edk.org.pl, by się zorientować o skali zainteresowania. Jak na razie z przyczyn technicznych nie wyświetla się tam trasa z Kępnicy, stąd koordynatorzy Rejonu Nysa proszą o zgłaszanie udziału przez wysłanie wiadomości o treści "IDĘ + kolor trasy" na profilu facebookowym. Zresztą także pozostali zalecają obserwowanie profilów facebookowych EDK z konkretnych miejscowości.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama