Nowy numer 43/2020 Archiwum

Stanąć pod krzyżem

Mimo pandemii przebieg uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego będzie taki jak w ubiegłych latach.

Stanąć pod krzyżem   Najbardziej klimatyczne jest sobotnie nabożeństwo ze świecami. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość

Na Górze Świętej Anny obchody wielkiego odpustu kalwaryjskiego trwają pięć dni.

Już w środę pielgrzymi podczas wieczornej procesji i Mszy św. prosili o pogodę i Boże błogosławieństwo.

W czwartek 10 września w bazylice odprawiona będzie Eucharystia na rozpoczęcie odpustu. Po niej, o 20.00, wierni odmówią Koronkę do św. Anny.

W piątek 11 września o 17.30 pątnicy przejdą procesyjnie z bazyliki do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego. Tam o 18.00 odbędą się nieszpory o Świętym Krzyżu a o 19.00 Msza św. Dzień zakończy nabożeństwo w bazylice które poprowadzą dzieci i młodzież ze Strzelec Opolskich.

W sobotę 12 września o 6.45 rozpoczną się w grocie Godzinki do św. Anny, a po nich o 7.30 Msza św. na rozpoczęcie obchodów kalwaryjskich. O 19.00 w grocie lurdzkiej będzie miało miejsce nabożeństwo ze świecami.

W niedzielę 13 września obchody zaczną się o 6.30 Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP w kościele Krzyża Świętego. Po nich zaczną się Dróżki Maryjne. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie rozpoczynająca się ok. 10.30 Suma odpustowa w grocie. Uroczystości zakończy trwające od 18.00 nabożeństwo i procesja fatimska.

Obchody odpustowe odbywać się będą także w katedrze opolskiej. Tam w sobotę 12 września w wigilię uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego o 17.45 rozpoczną się uroczyste nieszpory odpustowe.

W niedzielę,13 września uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian rozpocznie się o 10.30. Kaznodzieją odpustowym będzie ks. dr Joachim Kobienia, rzecznik prasowy i sekretarz biskupa opolskiego.

Stanąć pod krzyżem   Program obchodów odpustowych. Materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama