Nowy numer 44/2020 Archiwum

Marianki nie spotkają się w grocie lurdzkiej

[Aktualizacja] Diecezjalna pielgrzymka Dzieci Maryi została odwołana.

Ze względu na zaostrzone restrykcje sanitarne i w trosce o zdrowie tegoroczna pielgrzymka Dzieci Maryi została odwołana. Dyplomy dla wyróżnionych marianek zostaną przesłane pocztą.


Z uwagi na trwający stan epidemii tegoroczna pielgrzymka Dzieci Maryi na Górę św. Anny będzie miała inny przebieg i charakter. - Zapraszamy wszystkie marianki wraz z opiekunami na pielgrzymkę jednodniową, która odbędzie się w sobotę 10 października - informuje ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

Spotkanie odbędzie się w grocie lurdzkiej. Rozpoczęcie o 9.00 przywitaniem i rozśpiewką. W planie o 9.30 - modlitwa różańcowa, o 10.30 - przygotowanie do Eucharystii i okazja do sakramentu pokuty, o 11.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzej Czai oraz wręczenie dyplomów-wyróżnień.

Po przerwie w drugiej części spotkania, która rozpocznie się o 14.00, zaplanowano przedstawienie, konferencję i koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zakończenie pielgrzymki około 16.30.

- Na spotkanie mogą przyjechać tylko grupy zorganizowane. Zobowiązujemy opiekunów grup do sporządzenia parafialnej listy uczestników pielgrzymki. Musi ona zawierać imiona i nazwiska uczestników oraz numery kontaktowe. Prosimy także, aby opiekunowie uzyskali od rodziców niepełnoletnich uczestników pisemne zgody na wyjazd wraz z informacją o tym, że dziecko nie jest zarażone COVID-19 - podkreśla ks. Mariusz Sobek.

Zapisy trwają do 8 października. Zgłoszenia przyjmowane są mejlowo: msobek@poczta.fm. Należy podać nazwę parafii, orientacyjną liczbę uczestników oraz dane kontaktowe opiekuna.

Ponadto do 6 października opiekunowie mogą zgłosić jedną mariankę z parafii, która otrzyma wyróżnienie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama