Nowy numer 38/2023 Archiwum

Bp Andrzej Czaja i bp Rudolf Pierskała mają potwierdzoną testem obecność koronawirusa

[AKTUALIZACJA]. Komunikat Kurii Diecezjalnej w Opolu. - Choroba ma łagodny przebieg - informuje rzecznik kurii diecezjalnej.

Przed chwilą Kuria Diecezjalna w Opolu opublikowała komunikat następującej treści:

"Informujemy, że badanie na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, wykonane u bp. Andrzeja Czai i bp. Rudolfa Pierskały, dało wynik pozytywny. Zgodnie z zaleceniem służb sanitarnych, obaj biskupi przebywają aktualnie w izolacji domowej i podlegają zaleconym procedurom. Biskupi łączą się duchowo z wszystkimi osobami chorymi i sami proszą o modlitwę.

W związku z zaistniałą sytuacją, Kuria Diecezjalna w Opolu będzie zamknięta nie krócej niż do końca bieżącego tygodnia. W sprawach pilnych można kontaktować się z kurią telefonicznie lub e-mailowo: kuria@diecezja.opole.pl.

Wszelkie informacje dla katechetów zamieszczone są na stronie internetowej Wydziału Katechetycznego".

Jak poinformował nas ks. Joachim Kobienia, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Opolu, choroba obydwu biskupów ma łagodny przebieg, obydwaj przebywają w izolacji domowej. "Testy u księży biskupów przeprowadzono od razu po pojawieniu się niepokojących symptomów. Ze względu na kontaktowanie się z wieloma osobami biskupi chcieli od razu uniknąć sytuacji potencjalnego zakażania i wykluczyć obecność koronawirusa. Niestety testy dały wynik pozytywny" - podkreślił ks. Kobienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast