Nowy numer 44/2020 Archiwum

Muzyka organowa w katedrze opolskiej

W niedzielę 25 października odbędzie się drugi koncert z cyklu "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka".

Cykl comiesięcznych koncertów pn. "Organowe inspiracje - Muzyczna trzynastka" w ostatnią niedzielę września zainaugurował Michał Blechinger. Podczas drugiego koncertu przy organach w odnowionym wnętrzu katedry opolskiej zasiądzie Łukasz Mandola.

Podczas koncertu, który w niedzielę 25 października rozpocznie się o 19.30, wybrzmią utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Wilhelma Rudnicka, Louisa Vierne, Percy Eastmana Fletchera.

Łukasz Mandola jest absolwentem Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu oraz Akademii Muzycznej w Krakowie (organy, muzyka kościelna) w klasie prof. dr. hab. Dariusza Bąkowskiego-Koisa. Obecnie jest doktorantem na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wśród jego muzycznych zainteresowań znajduje się przede wszystkim muzyka organowa Jana Sebastiana Bacha, muzyka okresu romantyzmu oraz improwizacja organowa. Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez L. Ghielmiego i U. Walthera. Koncertował m.in. w sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz kościele Mariackim w Krakowie. Pracuje jako organista w parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama