Nowy numer 38/2021 Archiwum

Podziel się dobrym Słowem

Do nowego projektu zaprasza katechetów Wydział Katechetyczny Diecezji Opolskiej.

Będzie on polegać na dzieleniu się rozważaniami Niedzielnej Ewangelii przez świeckich i duchownych katechetów diecezji opolskiej z młodymi ludźmi.

- Kiedy wciąż tyle hałasu na ulicy, dużo krzyków i emocjonalnych haseł, kiedy tyle pandemicznego lęku i niepewności, chcemy dzielić się „Dobrym Słowem” - zapraszają do udziału organizatorzy. 

Wskazują, że katecheci, którzy teraz w sposób zdalny prowadzą lekcje, dzielą się w każdym tygodniu pracy z uczniami podczas zdalnego nauczania rozważaniami.

 - Zachęcamy wszystkich uczących religii do „przełamania się” słowem Bożym i obdarowania innych „Dobrym Słowem”. Przecież słowa mają moc. Przez całe nasze życie wypowiadamy ich setki, tysiące, miliony. Potrafią dać nadzieję i dodać skrzydeł, a co dopiero „Dobre Słowo” - dodają.

Projekt nawiązuje również do zawołania bp. Rudolfa Pierskały „Gaudium Evangelii nuntiare” (Głosić radość Ewangelii).

Zgłaszać można się do piątku 13 listopada przez wypełnienie formularza dostępnego tutaj. Sam projekt rozpocznie się z nowym rokiem liturgicznym, od I Niedzieli Adwentu (29.11).

Katecheta, który zgłosił chęć udziału w projekcie dostaje na adres e-mail informację, do której Ewangelii ma przygotować rozważanie (każdy przygotowuje jedno). Rozważanie takie, refleksja (objętość: maksymalnie połowa strony A4) powinno zawierać: tytuł (jedno słowo, które jest myślą przewodnią refleksji), rozważanie do Ewangelii na wyznaczoną niedzielę oraz krótką modlitwę (1-2 zdania).

Szczegóły na stronie: http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/katecheta/projekty/751-projekt-dobre-slowo.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama