GN 48/2020 Archiwum

Pomoc na wagę złota

W ramach akcji #WdzięczniMedykom prowadzonej przez Caritas Polska do szpitali w woj. opolskim dzisiaj trafiły trzy respiratory.

Dwa respiratory typu paraPAC plus 310 przekazał dzisiaj rano Szpitalowi Wojskowemu w Opolu dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej ks. Arnold Drechsler.

- Mam przyjemność, zaszczyt i radość przekazać w imieniu Caritas Polska naszemu opolskiemu szpitalowi respiratory, które zostały zakupione w ramach akcji #WdzięczniMedykom. W czasie pandemii wiele placówek medycznych kieruje do nas prośby o wsparcie w walce z wirusem. Prośby najczęściej dotyczyły respiratorów, które są najbardziej potrzebnym urządzeniem dla szpitali, ale także łóżek, koncentratorów tlenu i środków ochrony osobistej. W ramach akcji udało się pozyskać sponsorów zarówno indywidualnych jak i podmioty biznesowe. Za zgromadzone pieniądze Caritas Polska zakupiła już 102 respiratory. Każdy z nich ma wartość 33 tys. złotych. Mam przyjemność przekazać je na ręce zastępcy dyrektora szpitala z najlepszymi życzeniami dla całej załogi. Caritas ma także wiele osób – personelu medycznego – które wiedzą co oznacza być przy łóżkach tych, którzy są zakażeni koronawirusem. Dlatego chcemy was wesprzeć – po chrześcijańsku, humanitarnie, żebyście nie byli sami i czuli wsparcie społeczeństwa, szczególnie sponsorów akcji – powiedział ks. Drechsler podczas przekazania respiratorów na ręce dr Heleny Pasek, z-cy dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojskowego w Opolu.

- Każda pomoc dla szpitala jest na wagę złota. Na pewno te respiratory wykorzystamy. Bardzo się cieszymy i dziękujemy. Szpitala w tej chwili nie byłoby stać na kupienie takiego sprzętu, bo teraz musimy kupować inne środki, chociażby środki ochrony osobistej czy środki dezynfekcyjne na które idzie znacznie więcej pieniędzy niż przed pandemią -  powiedziała dr Pasek.

W opolskim szpitalu wojskowym na oddziale dla chorych na COVID-19 są 22 łóżka, dwa bez dostępu do tlenu medycznego. Obecnie na oddziale covidowym jest 19 pacjentów.

- Projekt #WdzięczniMedykom potwierdza starą zasadę, która funkcjonowała w klasztorach: tam gdzie jest dobro, tam też pojawiają się dobra. Jeśli w sercu człowieka jest dobro, to pojawiają się też dobra duchowe, ale także materialne – skomentował akcję Caritas Polska dla Gościa Opolskiego ks. Drechsler.

Trzeci respirator w ramach akcji Caritas trafi do szpitala w Prudniku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama