GN 48/2020 Archiwum

Trwa zbiórka dla małych pacjentów

Opolski oddział Fundacji Mam Marzenie zaprasza do włączenia się w akcję „Dzień Pluszowego Misia”.

Fundacja Mam Marzenie od kilku lat organizuje w listopadzie "Dzień Pluszowego Misia", zbierając i przekazując dzieciom w szpitalach pluszaki i zabawki. W tym roku ze względu na epidemię nie zbieramy maskotek dla małych pacjentów, natomiast organizujemy internetową zbiórkę na ich zakup (TUTAJ) - informuje Anna Krzysztoń, wolontariuszka opolskiego oddziału fundacji.

Każdego roku wolontariusze fundacji do udziału w akcji zapraszają wszystkich zainteresowanych, a w szczególności szkoły, przedszkola, instytucje państwowe i osoby prywatne, które przekazują zabawki i pluszaki.

- W tym roku bardzo zależy nam na tym, żeby mali pacjenci jak najmniej odczuli ograniczenia wynikające z epidemii. Dlatego w porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by nie zbierać zabawek, ale zorganizować zbiórkę pieniężną. Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki i artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala, a każde dziecko otrzyma bezpieczny prezent, który na pewno wywoła uśmiech na jego twarzy - wyjaśniają organizatorzy zbiórki.

Taka forma pozwoli m.in. ograniczyć kontakt wielu osób z zabawkami i dostosować zakupione rzeczy do wymogów sanitarnych obowiązujących w szpitalach, jak i rozwiąże problem wdrożonego w wielu instytucjach szkolnych zakazu przynoszenia jakichkolwiek zbędnych przedmiotów, a więc także darów przeznaczonych na zbiórkę rzeczową.

A skąd się wziął Dzień Pluszowego Misia? Na stronie akcji czytamy: "25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear nawiązując do imienia prezydenta."

Trwa zbiórka dla małych pacjentów   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama