Nowy numer 4/2021 Archiwum

Dany fragment trzeba czytać, czytać i czytać

Anita Dziendzioł, licealistka z Kędzierzyna-Koźla zdobyła wyróżnienie w dodatkowym etapie 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. A dziś na stronie konkursu opowiada o tym, jak polubiła czytanie Pisma Świętego.

 "Od dawna mówiłam sobie, że zacznę czytać Pismo Święte i w ten sposób umacniać swoją wiarę. Jednak zadanie to było o tyle trudne, że brakowało mi systematyczności, motywacji i skupienia podczas lektury. Bywało i tak, że pomimo wielkiego wysiłku nie dostrzegałam sensu czytanych wersetów. Z pomocą przyszedł Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej. Aby mieć w nim jakieś szanse trzeba było porządnie przyłożyć się do lektury" - dzieli się Anita Dziendzioł z II LO w Kędzierzynie-Koźlu. Jej świadectwo 24 listopada zostało opublikowane na stronach Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Licealistka z Kędzierzyna-Koźla w ubiegłym roku zajęła 3. miejsce w diecezjalnym finale konkursu, w tym roku - miejsce 2. Tym samym dwukrotnie awansowała do ogólnopolskiego finału zmagań.

"Teraz już wiem, że aby dobrze poznać dany fragment Pisma Świętego, trzeba go czytać, czytać i jeszcze raz czytać, a także prosić Ducha Świętego o moc do poznania słowa Najwyższego. Nie wolno poddawać się nawet jeśli po dziesięciokrotnym przeczytaniu wydaje się pozbawiony sensu - »Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam.« (Mt 7,7). Cudowna atmosfera i moc Ducha Świętego, towarzyszące konkursowi sprawiły, że wzięłam w nim udział ponownie" - przyznaje.

Anita Dziendzioł w tym roku zdobyła 1. wyróżnienie w dodatkowym etapie konkursu.

Mając na uwadze wysoki poziom tegorocznego finału 24. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz chcąc docenić zaangażowanie uczestników, którzy pomimo niesprzyjających okoliczności w trudnym czasie pandemii zdecydowali się wziąć udział w konkursie, organizatorzy po raz pierwszy w historii postanowili przyznać pięć specjalnych wyróżnień. Trzy z nich wyłoniono podczas dodatkowego etapu konkursu, który dla 12 uczestników w formie transmisji online odbył się 10 listopada. I to w nim Anita zdobyła 1. miejsce.

Obecnie trwa rejestracja w 25. Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej, w którym pytania będą dotyczyły Księgi Ezechiela i Ewangelii wg św. Jana. Etap szkolny zaplanowany jest na 10 marca 2021 r.


Relacja z etapu diecezjalnego:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama