Nowy numer 2/2021 Archiwum

Żar Serca dla s. Aldony Skrzypiec SSpS

27. Dni Xaverianum z powodu pandemii się nie odbyły. Jednak nagroda Żar Serca została przyznana.

- Dzisiaj, 3 grudnia, w liturgiczne wspomnienie patrona Xaverianum św.Franciszka Ksawerego, odbyłaby się tradycyjnie Wielka Gala "Żar Serca", ale z powodu obostrzeń sanitarnych wydarzenie zostało odwołane. Kapituła nagrody wybrała jednak tegorocznego laureata Nagrody, która - mamy nadzieję -zostanie uroczyście wręczona podczas przyszłorocznych 28. Dni Xaverianum - informuje o. Jacek Drabik SJ, dyrektor Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu.

W tym roku nagroda po raz pierwszy przyznawana jest tylko jednej osobie, wybranej spośród kandydatów zgłoszonych w trzech dotychczasowych kategoriach (pracownik akademicki uczelni opolskich, osoba spoza środowiska akademickiego działająca na terenie Opolszczyzny i student uczelni opolskich).

Kapituła nagrody postanowiła, że tegorocznym laureatem "Żaru Serca" - nagrody przyznawanej za konsekwentne realizowanie wielkich i świętych pragnień-– została s. Aldona Skrzypiec SSpS.

S. Aldona należy do misyjnego zgromadzenia Służebnic Ducha Świętego i pełni obecnie funkcję jałmużnika biskupa opolskiego. Pracuje jako pielęgniarka w szpitalu klinicznym i w domowym hospicjum dla dzieci w Opolu. Jest inicjatorką akcji "Śniadanie z nadzieją" i obchodów Światowego Dnia Ubogich w Opolu. Aktywnie zaangażowana w otwarcie Domu Nadziei w Opolu i stałej pomocy oraz trosce o ubogich. Jej codzienność to pomoc bezdomnym i najuboższym. Kapituła doceniła s. Aldonę za "zaangażowanie w pomoc bezdomnym i najuboższym, niestrudzoną postawę w walce o godność człowieka oraz codzienne świadectwo życia wartościami ewangelicznymi".

 

Żar Serca dla s. Aldony Skrzypiec SSpS   S. Aldona w rozmowie z pasterzem owiec w bacówce k. Czarnego (Beskid Niski). Andrzej Kerner /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama