Nowy numer 4/2021 Archiwum

Bożonarodzeniowe życzenia biskupa opolskiego

Bp Andrzej Czaja: Życzę wam, by bliskość, którą Jezus przynosi, zagościła w waszych domach.

Za pośrednictwem opolskich mediów biskup opolski Andrzej Czaja składa świąteczne życzenia wszystkim diecezjanom.

"Przeżywamy piękny czas - święta Bożego Narodzenia. Mówimy nieraz, że to magiczny czas. Można tak powiedzieć pod warunkiem, że przez magiczność rozumiemy cudowność. To cudowne święta, których treścią jest wielka tajemnica Boga, który stał się człowiekiem i narodził się w Betlejem. To piękna tajemnica przyjścia Boga na świat, tajemnica obecności, bliskości, zamieszkania Boga pośród nas, a przez to tajemnica, która objawia nam Jego wielką miłość ku nam" - mówi biskup opolski.

"Chcę Wam wszystkim, kochani, życzyć nade wszystko rozradowania się tą wielką miłością Boga ku nam. Chcę Was też zachęcić do tego, by jak najszerzej otworzyć drzwi naszych domów i serc na Tego, który przychodzi" - podkreśla bp Czaja.

Życzy diecezjanom, by jak najwięcej zaczerpnęli z tego, co Jezus przynosi, a także na nowo przeżyli Jego bliskość i obecność. "By bliskość, którą Jezus przynosi, zagościła w waszych domach. Bo bliskość jest nie tylko tam, gdzie ludzie są razem pod jednym dachem, ale gdzie są razem w łączności ze sobą, w więzi ścisłej ze sobą, we wzajemnej miłości. On, który jest źródłem miłości, tej miłości nikomu nie skąpi, jeśli się tylko na tę miłość otwieramy, o nią prosimy" - zapewnia ordynariusz.

"Prośmy Boże Dziecię, by rączką Swą nam pobłogosławiło tak, aby dokonała się odmiana naszej codzienności w życiu społecznym, życiu Kościoła. Klękając przy Bożym żłóbku, prośmy, by Pan Bóg odmienił wiele rzeczy w naszym życiu społecznym, rodzinnym, zawodowym, kościelnym" - zachęca biskup.

Przypomina, że Boże Narodzenie ma miejsce podczas każdej Mszy św. "Stąd wielkie znaczenie świątyni. To Boży dom, gdzie Bóg na nas czeka, gdzie Bóg się rodzi, gdzie Bóg nam błogosławi i daje Swoje życie. Otwórzmy na nowo swoje serce na dar świątyni, na dar Bożego domu" - mówi.

Bp Andrzej Czaja zwraca się również do chorych, odbywających kwarantannę, a także przeżywających żałobę po śmierci bliskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama