Nowy numer 4/2021 Archiwum

W Pokoju i Opolu trwa zbiórka darów dla rodzin dotkniętych trzęsieniem ziemi

[AKTUALIZACJA] - My, Polacy, którzy stanowimy "trzecią siłę" wśród turystów najchętniej odwiedzających piękną Chorwację, mamy niesamowitą okazję, by się odwdzięczyć - zachęca Izabela Sonka.

Nasi znajomi mieszkają w samej Petrinji, w pobliżu której znajduje się epicentrum wstrząsów. W czasie najsilniejszego trzęsienia, życie straciła ich 13-letnia wnuczka. Oni jednak nie poddają się, są pełni ufności - opowiada Izabela Sonka. Wraz z mężem Janem znaleźli sposób, by wesprzeć poszkodowane rodziny.

- W internecie można znaleźć wiele zbiórek pieniężnych dla poszkodowanych i bardzo dobrze, bo pieniążki będą potrzebne na odbudowę domów, remont zniszczonych mieszkań, zasiłki dla chorych, starszych. Jednak tu i teraz poszkodowani potrzebują podstawowych środków do życia, takich namacalnych, jak jedzenie, środki higieniczne czy koce - podkreśla I. Sonka. I dodaje: - Niestety, czasy są trudne i dojazd do Chorwacji nie należy już do tych łatwych i przyjemnych. Po wielu rozmowach i konsultacjach udało się znaleźć sposób, by pomoc dotarła do konkretnego miasta i rodzin. Transport zaplanowany jest na weekend 16-17 stycznia br.

Organizatorzy tej oddolnej zbiórki zachęcają, by nie być obojętnymi. - Liczy się każdy dar, bo makaron, mydło, koc czy butelka wody, gdy dotrze do celu zbiórki, wywoła ogromną radość wśród poszkodowanych - zapewnia Izabela Sonka.

Potrzebne jest jedzenie, zwłaszcza suchy prowiant, konserwy, herbaty, kawy, a także środki higieniczne, jak papier toaletowy, szampony, pasty do zębów, mydła, pampersy, podpaski. Zbierane są środki czystości, m.in. proszek do prania czy płyny do czyszczenia, również koce, ręczniki i pościel.

Wszystkie dary można przynosić od 11 do 15 stycznia do siedziby firmy ROTOX, a także do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pokoju oraz na Wydział Teologiczny UO w Opolu (ul. Drzymały 1a)

Informacji udziela Izabela Sonka, tel. 783 294 959.

W Pokoju i Opolu trwa zbiórka darów dla rodzin dotkniętych trzęsieniem ziemi   materiały organizatora
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama