Nowy numer 8/2021 Archiwum

Zmarł o. Piotr Kwoczała OFM

Pochodził ze Zdzieszowic. W zakonie przeżył 42 lata.

Wczoraj (21 stycznia) o godz. 16.20 w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu zmarł o. Piotr Kwoczała OFM, franciszkanin prowincji św. Jadwigi Śląskiej.

Urodził się 17 lipca 1957 r. w Zdzieszowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 23 maja 1985 r. w Kłodzku. Franciszkaninem był także jego młodszy o trzy lata brat o. Paschalis Kwoczała, który zmarł 11 grudnia ubr. Po pogrzebie o. Paschalisa zmarł także ojciec obydwu franciszkanów – śp. Alfons Kwoczała.

O. Piotr od 2012 r. należał do klasztoru we Wrocławiu-Karłowicach. We Wrocławiu był oddanym kapelanem wrocławskich hospicjów: Hospicjum Bonifratrów im. św. Jana Bożego i hospicjum domowym Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Sam także chorował na chorobę nowotworową.

W 2019  został odznaczony przez prezydenta Wrocławia Złotą Odznaką za długoletnią działalność na rzecz miasta.

Pogrzeb o. Piotra Kwoczały odbędzie się w środę 27 stycznia o godz. 11 na Górze Świętej Anny. Dzień wcześniej, we wtorek o godz. 18.30, zostanie odprawiona msza św. żałobna w intencji śp. o. Piotra w kościele pw. św. Antoniego z Padwy we Wrocławiu. Uroczystości będą transmitowane na stronie prowincji franciszkanie.com

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama